cessavit آموزش مدرسه آموزشی استانی

cessavit: آموزش مدرسه آموزشی استانی روش های سنتی درتدریس نیازجامعه همخوانی ندارد

گت بلاگز وب‌گردی حکایت خودرویی که 100 سال پیش امکانات خودروهای امروز را داشت!

یکی از جذاب‌ترین اتفاقاتی که در صنعت خودروسازی دنیا روی می‌دهد، رونمایی از محصولات خاصی است که به مناسبت نیم یا یک قرن فعالیت رونمایی می‌شوند.

حکایت خودرویی که 100 سال پیش امکانات خودروهای امروز را داشت!

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، یکی از جالب ترین اتفاقاتی که در صنعت خودروسازی دنیا روی می دهد، رونمایی از محصولات خاصی است که به مناسبت نیم یا یک قرن فعالیت رونمایی می شوند.
این دسته از خودروها را همان کیک تولد هیجان انگیزی می دانند که در آنها اوج نبوغ و فناوری های مورد استفاده در شرکت های خودروساز به دنیا معرفی می شوند.

عبارات مهم : ماشین

در سال های اخیر خودروسازان شاخص دنیا از خودروهای جالب توجهی در صدمین سالگرد فعالیت خود رونمایی کرده اند. از آن جمله می توان به ویژن نکست100 (Vision Next100) ب ام و و سی سی 100اسپیدستر (CC100 Speedster) استون مارتین اشاره کرد.

معمولا در این محصولات نگاهی آینده نگرانه به چشم می خورد که حاکی از میل به جهت شکستن مرزهاست، ولی این نگرش حداقل جهت میتسوبیشی مفهومی نداشته هست.

این شرکت خودروساز چندملیتی که مقر مهم آن در ژاپن هست، در زمره خودروسازان شاخص دنیا به شمار می آید. میتسوبیشی در سال 1390/ 2011 ششمین خودروساز بزرگ ژاپن و شانزدهمین در دنیا بود.

حالا این شرکت گذشته را به وقت حال آورده تا یک قرن فعالیت خود را به شیوه ای متفاوت از سایر خودروسازان مراسم خوش حالی بگیرد. جهت این منظور مدل استثنایی و خاطره انگیز مدل اِی (Model A) آماده شده است هست.
این ماشین که در وقت خود دست کمی از یک رویا نداشت، در ظاهر یک محصول قدیمی هست، ولی هیجان دقیقا از این نقطه شروع و ناگهان به اوج می رسد. مهندسان خوش فکر میتسوبیشی در دل این خودرو، موتور برقی هیبریدی متعلق به اوتلندر پی اچ ای وی (Outlander PHEV) را کار گذاشته اند.
همه چیز تماشاچی را به اوایل قرن بیستم می برد، ولی کافی است راننده استارت بزند تا شاهد تلفیق هنرمندانه فناوری و عصر کلاسیک باشیم.

واقعیت اینجاست که میتسوبیشی چیزی فراتر از یک خودروساز هست. این نام، گروه بزرگی با بیش از 600 شرکت مستقل است که در صنایع مختلفی فعالیت دارند. تمام این شرکت ها زیر سایه یک فلسفه واحد به کار خود ادامه می دهند.

همه چیز به سال 1249/ 1870 بازمی گردد، زمانی که کمپانی میتسوبیشی کار خود را در عرصه کشتیرانی شروع کرد. تقریبا 50 سال بعد بود که خودروسازی نیز وارد مجموعه شد و جالب اینجاست که امروزه میتسوبیشی را زیاد با ماشین به یاد می آورند.

در سال 1296/ 1917 بود که میتسوبیشی شروع به تولید نخستین خودروی خود کرد و جالب این که تولید این ماشین به درخواست ارتش ژاپن صورت گرفت. این ماشین که مدل اِی نام داشت، محصول هفت سرنشینه چهار دری بود که با موتوری به قدرت 35 اسب بخار حرکت می کرد.

چارچوب این ماشین متشکل از فولاد و چوب بود که چراغ های گازی روشنایی مورد نیازش را تأمین می کرد. مهندسان میتسوبیشی از تجربه سازندگان کالسکه در ساخت هرچه مناسب تر فضای داخل این ماشین بهره گرفتند. تا سال 1300/ 1921 نزدیک به 22 دستگاه از این مدل ساخته شد تا به این ترتیب نخستین خودروی تولید انبوه شده است تاریخ ژاپن به نام میتسوبیشی ثبت شود.
حالا ولی موتور دو لیتری گازی و دو موتور برقی در کنار سیستم فوق مدرن کنترل Super All-Wheel Control در این ماشین به کار گرفته شده است تا کیک تولد صدسالگی میتسوبیشی در اوج هیجان به دنیا معرفی شود.

منبع: جام جم آنلاین

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: ماشین | موتور | فعالیت | رونمایی | میتسوبیشی | خودروسازان | هیجان انگیز | خودروی قدیمی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog