cessavit آموزش مدرسه آموزشی استانی

cessavit: آموزش مدرسه آموزشی استانی روش های سنتی درتدریس نیازجامعه همخوانی ندارد

گت بلاگز سیستان و بلوچستان انسان محور توسعه است

استاندار سیستان و بلوچستان بیان اینکه انسان محور توسعه است و جهت گیری ها باید معطوف به نیروی انسانی باشد افزود: روش های سنتی در تدریس با نیازهای جامعه امروز

انسان محور توسعه است

به گزارش خبرنگار گروه استان های گروه تحریریه سایت جوان از زاهدان ، هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان در شورای آموزش و پرورش استان با تبریک مبعث رسول اکرم (ص) و روز معلم افزود: آینده نگری، هدایت و بازبینی جدی در نوع نگاه به آموزش و پرورش با رویکرد نیازهای فردا اجتناب ناپذیر است .
وی با بیان اینکه آیا باید آخرین گزینش دانش آموزان رشته های فنی و مهارت آموزی باشد، بازبینی جدی در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای را مهم ارزیابی کرد و گفت: جهت دستیابی به بازار نیرومند با مهارت که هر انسان خود تولید کننده باشد نقش انجمن اولیا و مربیان بسیار حائز اهمیت است.

عبارات مهم : آموزش

حذف شرط معدل از کارنامه دانش آموزان
رئیس شورای آموزش و پرورش استان اعلام کرد:به جهش مورد انتظار در آموزش و پرورش که نشان دهنده رویکرد دولت در این بخش است ، دست یافتیم.
هاشمی تاکید کرد: در عضویت های تازه دانش آموزان با ایجاد عوض کردن نگرش ، احساس تحقیر و اجبار دانش آموز در تحصیل در رشته های فنی و حرفه ای با از بین بردن شرط معدل از کارنامه دانش آموزان مورد توجه قرار گیرد تا دانش آموز بر اساس علاقه و استعداد درونی تحصیل کند.
وی ادامه داد: دغدغه بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی نشان می دهد که نظام آموزشی توأم با امید و انگیزه پیش نرفته است تا محصلان با امید به فردا مهارت کسب کنند و ایفای نقش داشته باشد .
تدوین سند راهبردی توسعه ارتقاء مهارت
استاندار ضمن تاکید بر به روز نمودن تجهیزات و زیرساخت های فنی و حرفه ای متناسب با نیاز دانش آموزان در وقت حال و آینده افزود: سند راهبردی توسعه ارتقاء مهارت در استان باید تدوین شود .
وی با بیان اینکه هنوز پیوند پایداری بین بازار ، صنعت ، مدرسه و دانشگاه شکل نگرفته است اظهار داشت: هر مدرسه باید به کانون مهارت آموزی تبدیل شود و از طریق مدرسه محوری به اشتغال و توسعه پایدار همراه با دانش نائل گردیم که در این رابطه مدرسه باید میل مهارت آموزی را در دانش آموزان ایجاد کند .
استاندار با بیان اینکه 51/5 درصد جمعیت روستایی استان کار را جهت آموزش و پرورش سخت کرده است افزود: با نگاه مثبت دولت تدبیر و امید در جذب مناسب اعتبارات و کم کردن آمار عدم دوام و بازماندگان از تحصیل کارها خوبی صورت گرفته است .
هاشمی برقراری توازن منطقه ای و عدالت آموزشی را یک وظیفه و ضرورت خواند که از نگاه ملی به استانی بطور جد در حال پیگیری است و این مهم در میان شهرستان ها نیز دنبال شود.
وی ضرورت تحقق تقویت رویکرد مهارتی و ایجاد بازار اشتغال نیرومند جهت آینده استان را در گروی تخصیص داده شده است ردیف خاص اعتباری جهت تجهیز دبیرستانهای کارو دانش عنوان کرد.
وی اظهار داشت: امیدواریم در مهرماه امسال ، 19 دبیرستان در 19 شهرستان به دبیرستان کار و دانش عوض کردن کاربری دهد که در صورت تحقق، تولید با دانش و امید به فردا رقم خواهد خورد .
استاندار سیستان و بلوچستان اضافه کرد: معلمان با درایت و هوشمندی از پیامبر اسلام به عنوان بزرگ الگوی بشریت جهت بودن بر رسالت معلمی همانگونه که جامعه انتظار دارد ، تأسی بجویند .
هاشمی تصریح کرد: معلمان جهت ایفای رسالت و ایجاد سرمایه جهت کشور در حوزه مسئولیت خویش غواص باشند و راه را بر هرگونه آسیب اجتماعی ببندند تا زمینه جهت واقع شدن در طریق عزت و سعادت هموار گردد.
انتهای پیام/ع

واژه های کلیدی: آموزش | مدرسه | آموزشی | استانی | روش های سنتی | درتدریس | نیازجامعه | همخوانی ندارد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog