cessavit آموزش مدرسه آموزشی استانی

cessavit: آموزش مدرسه آموزشی استانی روش های سنتی درتدریس نیازجامعه همخوانی ندارد

گت بلاگز بین‌الملل افزایش کمک نظامی آمریکا به رژیم صهیونیستی

نخست وزیر رژیم صهیونیستی از کمک نظامی اضافی آمریکا به این رژیم بعد از دیدار ترامپ از سرزمین های اشغالی خبر داد.

افزایش کمک نظامی آمریکا به رژیم صهیونیستی

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، بنیامین نتانیاهو — نخست وزیر رژیم صهیونیستی — چهارشنبه از کمک نظامی اضافی آمریکا به این رژیم به میزان 75 میلیون دلار بعد از دیدار دونالد ترامپ مدیر جمهور آمریکا از فلسطین اشغالی خبرداد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از بیت المقدس، دفتر نتانیاهو به نقل از وی اعلام کرد: آمریکا راجع به حفظ برتری کیفی (نظامی) ما را در خاورمیانه وعده داد.

عبارات مهم : آمریکا

وی تصریح کرد: سه روز پیش آمریکا 75 میلیون دلار زیاد کمک به برنامه دفاع ضد موشکی تخصیص داده شده است داد. با این حال این منبع به شرح زیاد هزینه کرد این مبلغ و نیز دوره زمانی آن اشاره ای نکرد.
در سپتامبر 2016 و به رغم خصومت میان باراک اوباما، مدیر جمهور پیشین آمریکا و نتانیاهو، این دو متحد توافق کردند همکاری نظامی آمریکا را جهت دوره 2019 تا 2028 ، سی و هشت میلیارد دلار زیاد کردن دهند در حالی که این همکاری در دوره 2009 تا 2018 ، سی میلیارد دلار بود.
به گفته کاخ سفید 33 میلیارد دلار جهت تامین مالی خرید تجهیزات دفاعی و پنج میلیارد دلار جهت تامین مالی سامانه گنبد آهنین هزینه خواهد شد. سامانه گنبد آهنین جهت رهگیری و منهدم کردن پرتابه های کوتاه و میان برد است.
این درحالی است که روز شنبه نیز کاخ سفید به مناسبت دیدار ترامپ از عربستان از قرارداد فروش تسلیحات به مبلغ 110 میلیارد دلار به عربستان خبرداد. کاخ سفید این قرارداد را مهمترین قرارداد تسلیحاتی تاریخ آمریکا توصیف کرد.
اعلام این خبر نگرانی هایی در اسراییل ایجاد و جهت نخستین بار یک مقام رژیم صهیونیستی آشکارا از نگرانی خود در این مورد گفت. آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گفت: من هرگز در برابر مسابقه تسلیحاتی آرامش ندارند و خرید گسترده عربستانی ها نیز به آرامش نخواهد افزود.
رژیم صهیونیستی به عنوان نخستین قدرت نظامی خاورمیانه و تنها دارنده سلاح هسته ای آشنا می شود. لیبرمن اعلام کرد در خصوص نگرانی خود با مک مستر، مشاور امنیت ملی ترامپ گفتگو کرده است.
لیبرمن گفت: من در برابر مسابقه تسلیحاتی در خاورمیانه آرامش ندارم. تفاوتی میان عربستان، امارات، قطر، کشور عزیزمان ایران و دیگر کشورهایی که سلاح می خرند وجود ندارد. ما این اوضاع را پیگیری می کنیم و ابزارهایی جهت مقابله داریم.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: آمریکا | خاورمیانه | دونالد ترامپ | آویگدور لیبرمن | رژیم صهیونیستی | بین الملل | دونالد ترامپ | بنیامین نتانیاهو

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog