cessavit آموزش مدرسه آموزشی استانی

cessavit: آموزش مدرسه آموزشی استانی روش های سنتی درتدریس نیازجامعه همخوانی ندارد

گت بلاگز اردبیل برداشت 700 هزار تن گندم‌ و ۲۱۰ هزار تن جو در اردبیل

رئیس شرکت جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: امسال ۷۰۰ هزار تن گندم، ۷۸۰ هزار تن سیب‌زمینی و ۲۱۰ هزار تن جو در استان اردبیل تولید و برداشت می‌شود.

برداشت 700 هزار تن گندم‌ و ۲۱۰ هزار تن جو در اردبیل

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، عدیل سروی در جلسه بررسی طرح های اقتصاد مقاومتی حوزه کشاورزی اردبیل اظهار داشت:برنامه های زیاد کردن تولید کشاورزی در جهت برش ضریب خوداتکایی کشور در سطح استان اردبیل اجرا می شود که در این زمینه تلاش و اهتمام همه جانبه ای داریم و تاکنون نیز کارها موثری در این زمینه انجام شده است است.

وی افزود: در جهت زیاد کردن ضریب خوداتکایی محصولات راهبردی اساسی برنامه ریزی شده است است تا در آخر سال زراعی جاری افزون بر 700 هزار تن گندم، 58 هزار تن دانه های روغنی، 780هزار تن سیب زمینی، 32 هزار تن حبوبات، 10 هزار تن پنبه، 210 هزار تن جو ، 75 هزار تن ذرت دانه ای در استان تولید شود.

سروی در مورد اوضاع تولید گوشت سفید و قرمز و فرآوردهای لبنی بیان کرد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در استان امسال 30 هزار تن گوشت قرمز و 41 هزار تن گوشت سفید تولید خواهد شد و میزان تولید شیر نیز از مرز 265 هزار تن خواهد گذشت.

برداشت 700 هزار تن گندم‌ و ۲۱۰ هزار تن جو در اردبیل

رئیس شرکت جهاد کشاورزی استان اردبیل با اشاره به تولید عسل در استان تا آخر سال 96 گفت:میزان عسل تولیدی در سال 96 نیز از مرز 8.6 هزار تن فراتر خواهد رفت که امیدواریم امسال افزون بر 5.11 هزار تن تخم مرغ نیز در استان تولید شود.

وی با اشاره به دستیابی اهداف شعار سال اقتصاد مقاومتی کارآفرین به فعالیت های گسترده ای که در سراسراستان در جهت توسعه سیستم های آبیاری تحت فشار و زیاد کردن ضریب مکانیزاسیون صورت می گیرد، افزود: آینده نگری ما این است که در آخر سالعملیات احداث و تکمیل شبکه های فرعی آبیاری و زهکشی37 هزار هکتار از اراضی مستعد کشاورزی استان فراهم شودو 5 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان نیز زیرپوشش انواع سیستم های آبیای تحت فشار قرار گیرند.

انتهای پیام/ع

رئیس شرکت جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: امسال ۷۰۰ هزار تن گندم، ۷۸۰ هزار تن سیب‌زمینی و ۲۱۰ هزار تن جو در استان اردبیل تولید و برداشت می‌شود.

واژه های کلیدی: برنامه | آبیاری | اردبیل | برنامه | کشاورزی | تولید عسل | برنامه ریزی | اردبیل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog