cessavit آموزش مدرسه آموزشی استانی

cessavit: آموزش مدرسه آموزشی استانی روش های سنتی درتدریس نیازجامعه همخوانی ندارد

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری اجبار به استعفاء یک تهیه‌کننده فاسد سینما

 «هاروی واینستاین» تهیه‌کننده‌ای که از سوی بیش از ۷۰ زن به آزار جنسی و تجاوز متهم شده، به اجبار از انجمن کارگردانان آمریکایی استعفا داد. 

اجبار به استعفاء یک تهیه‌کننده فاسد سینما

اجبار به استعفاء یک تهیه کننده فاسد سینما

عبارات مهم : انجمن

«هاروی واینستاین» تهیه کننده ای که از سوی بیش از ۷۰ زن به آزار جنسی و تجاوز متهم شده، به اجبار از انجمن کارگردانان آمریکایی استعفا داد.

به گزارش ایسنا، «هالیوود ریپورتر» نوشت: بعد از رسوایی اخلاقی بزرگ «هاروی واینستاین» و اخراج شدن او از آکادمی اسکار، بفتا و انجمن تهیه کنندگان آمریکا، او خود از انجمن کارگردانان استعفا داد.

اجبار به استعفاء یک تهیه‌کننده فاسد سینما

سخنگوی انجمن کارگردانان آمریکایی با اعلام این خبر، گفت که «واینستاین» دیگر عضو این نهاد نیست و از بیان هر اظهارنظر دیگر خودداری کرد.

رئیس این انجمن ولی در این باره گفت: به عنوان مردی که در صنعت سینما فعالیت دارد، من مسئولم که نه تنها کارهای او را محکوم کنم بلکه به درون خودم هم نگاهی بیاندازم. از همه مان می خواهم این کار را انجام دهیم. اگر متوجه شدیم چنین رفتارهایی در فرهنگ مان قابل قبول شده است و احتمالا حتی به صورت ناخودآگاه در چنین برخوردهایی همدستی داشته ایم، همه چیز معنایش را از دست می دهد. عوض کردن فرهنگ، سفری سخت و طولانی است ولی نخستین قدم، آگاهی هست. به این خاطر، امیدوارم این داستان از ماجراهای بی شماری که طی سال ها اتفاق افتاد و نادیده گرفته شد، متفاوت باشد. ما با تلاش زیادی که نیاز است انجام دهیم، می توانیم آینده ای بهتر و امن تر داشته باشیم.

 «هاروی واینستاین» تهیه‌کننده‌ای که از سوی بیش از ۷۰ زن به آزار جنسی و تجاوز متهم شده، به اجبار از انجمن کارگردانان آمریکایی استعفا داد. 

«هاروی واینستاین» تهیه کننده بزرگ هالیوودی که پیش از این مدیریت دو کمپانی فیلمسازی «میرامکس» و «واینستاین» را بر عهده داشت، در پی رسوایی اخلاقی و اتهامات آزار و اذیت و تجاوز جنسی به شدت مورد انتقاد هالیوودها قرار گرفته و تا آخر عمر حق ورود به انجمن تهیه کنندگان هالیوودی را نخواد داشت.

فیلم هایی که با تهیه کنندگی «هاروی واینستاین» در طول دوران فعالیت او در دو کمپانی «میرامکس» و «واینستاین» ساخته شدند در مجموع ۳۴۱ بار نامزد جایزه اسکار و ۸۱ بار نیز برنده اسکار بوده اند. وی جهت تهیه کنندگی فیلم «شکسپیر عاشق» در سال ۱۹۹۸ موفق به کسب جایزه اسکار شد و همچنین جهت تهیه کنندگی تعداد زیادی از نمایش ها هفت بار برنده جایزه تونی شده است است.

اخبار انتشار یافته راجع به انحرافات اخلاقی «واینستاین» که نخستین بار در نشریه «نیویورکر» منتشر شد با تصویر العمل هایی بسیار زیادی در هالیوود رو به رو شده است است و اخیرا چند زن مدعی شده است اند که مورد تجاوز این تهیه کننده مطرح قرار گرفته اند و همسر او نیز جهت جدایی از وی اقدام کرده است.

اجبار به استعفاء یک تهیه‌کننده فاسد سینما

«باراک اوباما»، «هیلاری کلینتون»، «جفری کاتزنبرگ»، مدیر سابق کمپانی انیمیشن دریم ورکس، «باب ایگر» مدیر فعلی کمپانی دیزنی و بسیاری از بازیگران مطرح چون «مریل استرسیپ»، «آنجلینا جولی»، «کیت بلانچت»، «جنیفر لارنس»، «جورج کلونی»، «جسیکا چستین»، «کیت وینزلت»، «لئوناردو دی کاپریو»، «چارلیز ترون»، «الیزا شلسینگر»، «بندیکت کامبربچ» و … در اظهار نظرهایی جداگانه کارها «هاروی واینستاین» را به شدت محکوم کرده اند.

رسوایی اخلاقی این غول هالیوودی آغازگر جنبش بزرگی در آمریکا و دیگر کشورهای دنیا شده است و تاکنون دامن اشخاص شاخصی همچون «کوین اسپیسی»، «داستین هافمن»، «کیسی افلک» و بازیگران و صورت های معروف و نویسندگان دیگری را گرفته است.

واژه های کلیدی: انجمن | اخلاقی | کمپانی | هالیوودی | تهیه کننده | برنده اسکار | جایزه اسکار | رسوایی اخلاقی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog