cessavit آموزش مدرسه آموزشی استانی

cessavit: آموزش مدرسه آموزشی استانی روش های سنتی درتدریس نیازجامعه همخوانی ندارد

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی تعرفه‌های تازه ترامپ بازارهای جهانی را به هم ریخت

پس از چندین روز رشد متوالی بورس‌های جهانی، ترساندن ترامپ به اعمال تعرفه بر واردات کالاهایی به ارزش ۲۰۰ میلیارد دلار از چین، بورس‌ها را وارد محدوده قرمز کرد.

تعرفه‌های تازه ترامپ بازارهای جهانی را به هم ریخت

تعرفه های تازه ترامپ بازارهای جهانی را به هم ریخت

عبارات مهم : آمریکا

پس از چندین روز رشد متوالی بورس های جهانی، ترساندن ترامپ به اعمال تعرفه بر واردات کالاهایی به ارزش ۲۰۰ میلیارد دلار از چین، بورس ها را وارد محدوده قرمز کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، بیانیه تازه دولت ترامپ تنها چند روز بعد از تعرفه های قبلی صادر می شود؛ به گفته رابرت لایتیزر – نماینده وزارت بازرگانی آمریکا – در نتیجه کارها چین و به نتیجه نرسیدن مذاکرات، مدیر جمهور آمریکا دستور داده است تا کار برروی اعمال تعرفه ۱۰ درصدی بر کالاهای وارداتی دیگری از چین به ارزش ۲۰۰ میلیارد دلار شروع شود.

ترامپ پیشتر ترساندن کرده بود که بر ۴۵۰ میلیارد دلار از کالاهای وارداتی چین تعرفه اعمال خواهد کرد. میشل اورورکه- استراتژیست ارشد موسسه ” جونز تریدینگ” – در این باره گفت: مساله اخیر به عنوان یک واقعیت در بازارها مطرح شده است است و نشان خواهد داد سهامداران می خواهند چه رویکردی را اتخاذ کنند.

تعرفه‌های تازه ترامپ بازارهای جهانی را به هم ریخت

به دنبال انتشار این خبر، شاخص ” داو جونز” بورس نیویورک با ۰.۶ درصد کم کردن به ۲۴۹۱۹.۶۶ واحد رسید. در اروپا شاخص ” فوتسی ۱۰۰” لندن با ۰.۱ درصد کم کردن در سطح ۷۶۹۲.۰۴ واحد بسته شد. بورس توکیو در ژاپن تا آخر معاملات اولیه ۱.۴ درصد عقب نشست تا شاخص ” نیک کی ۲۲۵” سطح ۲۱۸۹۱.۲۰ واحدی را نشان دهد. در چین شاخص ” هانگ سنگ” با ۱.۹ درصد کم کردن به ۲۸۱۳۱.۹۶ واحد و شاخص ” شانگهای کامپوزیت” با ۱.۹ درصد کم کردن به ۲۷۷۴.۲۲ واحد رسیدند.

این عملکرد منفی به سایر کشورهای آسیایی نیز سرایت کرد و بورس های استرالیا، سنگاپور، مالزی، تایوان و اندونزی نیز قرمزپوش شدند. ری اتریل- مدیر بخش فارکس بانک ملی استرالیا گفت از نظر او تهدیدات آمریکا یک تاکتیک مذاکراتی جهت بازگرداندن چین به میز است و افزود این تعرفه ها در صورت اجرایی شدن بار سنگینی را به مصرف کنندگان آمریکایی تحمیل خواهند کرد.

پس از چندین روز رشد متوالی بورس‌های جهانی، ترساندن ترامپ به اعمال تعرفه بر واردات کالاهایی به ارزش ۲۰۰ میلیارد دلار از چین، بورس‌ها را وارد محدوده قرمز کرد.

دلار آمریکا نیز مانند بورس این کشور روزی نزولی داشت؛ هر دلار از ۱۱۱.۲۶ ین به ۱۱۰.۸۷ ین کم کردن یافت. هر یورو از ۱.۱۷۴۶ دلار به ۱.۱۷۲۵ دلار و پوند به ۱.۳۲۵۸ دلار رسید. هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدیت با ۶۵ سنت کم کردن به ۷۳.۴۶ دلار و هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال با ۱.۰۳ دلار کم کردن به ۷۷.۸۳ دلار رسید.

واژه های کلیدی: آمریکا | آمریکایی | بازرگانی | دولت ترامپ | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog